Vyhledat

Přehled událostí

P Ú S Č P S N
1
Zveřejňování informace o přerušení dodávky vody od 01.07.2024
2 3 4
Zákaz provozu kotlů 1. a 2. emisní třídy od 1.9.2024
5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23
Knihovna - upozornění
24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Nakládání s odpady > Ve sběrném dvoře je třeba odpady důsledně třídit

Ve sběrném dvoře je třeba odpady důsledně tříditSběrný dvůr města Jílového umístěný na adrese Modrá 107 (ul. Nábřeží), Jílové (tel. 606 727 832) je určen pouze pro fyzické osoby přihlášené k místnímu poplatku za systém odpadového hospodářství, nikoliv pro podnikatele. Jedinou výjimku tvoří elektrozařízení (monitor, lednice, rychlovarná konvice, tiskárna, počítač, kalkulačka, mobil, apod.), které se ve sběrném dvoře přebírá od všech, tzn. fyzických osob i podnikatelů.

 

V souladu se zákonem č. 541/2020 Sb., o odpadech, se musí odevzdávané odpady odkládat do příslušných kontejnerů a nádob roztříděné podle druhu odpadu. Obsluha sběrného dvora nemůže ohlídat správné ukládání odpadů, pokud více přítomných občanů odkládá přivezené odpady najednou. Upozorňujeme, že v souladu s provozním řádem je třeba přihlásit se po příjezdu do sběrného dvora obsluze a teprve po provedení vizuální kontroly dovezeného odpadu odkládat jednotlivé druhy do příslušných kontejnerů a odpadních nádob podle pokynů obsluhy.

 

Dle platné legislativy nesmí objemný odpad při ukládání na skládku obsahovat papír, plast, sklo, kov, dřevo, textil a jiné využitelné složky. Ve sběrném dvoře je tedy nutné dbát na řádné roztřídění dovezeného odpadu. U větších kusů odpadu je třeba zmenšit jeho objem, například rozřezáním papírových krabic, rozložením nebo rozbitím nábytku, apod. V případě, že bude kontejner na objemný odpad obsahovat využitelné složky, bude město platit navíc za jejich přetřídění.

 

Ve sběrném dvoře mohou fyzické osoby odevzdat některé odpady zdarma, jiné za poplatek.

ZDARMA:

 • nebezpečné odpady (např. zbytky barev, lepidel, chemikálií, vyjeté motorové oleje, autobaterie, olejové filtry, apod.),
 • objemný odpad (např. matrace, koberce, lina, křesla, gauče, apod.)
 • dřevo (např. nábytek, palety, prkna, desky, trámy, aj.),
 • papír (noviny, časopisy, rozložené papírové krabice, karton a vlnitá lepenka, apod.)
 • železné kovy, neželezné kovy, barevné kovy i drobné kovové obaly (např. plechovky, konzervy od potravin),
 • jedlé oleje a tuky ze smažení, fritování, apod.,
 • bioodpad (tráva, listí, větve keřů a stromů, zbytky rostlin),
 • úplná elektrická a elektronická zařízení (televize, lednice, pračka, myčka, vysavač, žehlička, kávovar, mobily, tiskárny, vrtačky, pily, zářivky, výbojky, apod.)

ZA POPLATEK:

 • pneumatiky, které jsou zpoplatněny podle typu (např. osobní pneumatika bez disku 50 Kč/ks) – zdarma lze pneumatiky odevzdat na místech zpětného odběru, seznam naleznete na stránkách eltma.cz/sberna-mista (pneuservisy a autoservisy – např. Autoservis Chadima Jílové, který se nachází cca 150 m od sběrného dvora),
 • stavební odpady, které jsou zpoplatněny podle druhu (stavební suť, zemina, kamení 120 Kč/tunu a eternit s asf. lepenkou 720 Kč/tunu)
 • neúplná elektrická a elektronická zařízení, která jsou zpoplatněna podle druhu.