Vyhledat

Přehled událostí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
Zájemci o domácí kompostér mohou podat žádost
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Nakládání s odpady > Ve sběrném dvoře je nutné odpady důsledně třídit

Ve sběrném dvoře je nutné odpady důsledně tříditDatum konání:
14.2.2024

Sběrný dvůr města Jílové umístěný na adrese Modrá 107 (ul. Nábřeží), Jílové (tel. 606 727 832) je určen pouze pro fyzické osoby přihlášené k místnímu poplatku za systém odpadového hospodářství, nikoliv pro podnikatele. Jedinou výjimku tvoří elektrozařízení (monitor, lednice, rychlovarná konvice, tiskárna, počítač, kalkulačka, mobil, apod.), které se ve sběrném dvoře přebírá od všech, tzn. fyzických osob i podnikatelů.

 

V souladu s platnou legislativou se musí odevzdávané odpady odkládat do příslušných kontejnerů a nádob roztříděné podle druhu odpadu. Obsluha sběrného dvora nemůže ohlídat správné ukládání odpadů, pokud více přítomných občanů odkládá přivezené odpady najednou. Upozorňujeme, že v souladu s provozním řádem je třeba přihlásit se po příjezdu do sběrného dvora obsluze a teprve po provedení vizuální kontroly dovezeného odpadu odkládat jednotlivé druhy do příslušných kontejnerů a odpadních nádob podle pokynů obsluhy.

 

Legislativa zakazuje na povolené skládky ukládat objemný odpad obsahující papír, plast, sklo, kov, dřevo, textil a jiné využitelné složky. Proto je nutné dbát na řádné roztřídění dovezeného odpadu. Objemný odpad je vhodné před uložením na sběrný dvůr předpřipravit v rámci svých možností, tj. oddělit části materiálu, které lze dále využít (dřevo, kovy, apod.). Větší kusy odpadu je třeba zmenšit na objemu, například rozřezáním papírových krabic, rozložením nebo rozbitím nábytku.

 

Ve sběrném dvoře mohou fyzické osoby odevzdat některé odpady zdarma, jiné za poplatek.

ZDARMA:

 • nebezpečné odpady (např. zbytky barev, lepidel, chemikálií, motorové oleje, apod.),
 • objemný odpad (např. matrace, koberce, lina, křesla, gauče, apod.),
 • dřevo (např. dřevěný nábytek, skříně, police, palety, prkna, desky, trámy, aj.),
 • papír (noviny, časopisy, rozložené papírové krabice, karton a vlnitá lepenka, apod.),
 • železné kovy, neželezné kovy, barevné kovy i drobné kovové obaly (sběrný dvůr není výkupna, proto za odevzdané kovy neobdržíte žádné finance),
 • jedlé oleje a tuky ze smažení, fritování, apod.,
 • bioodpad (tráva, listí, větve keřů a stromů, zbytky rostlin),
 • úplná elektrická a elektronická zařízení (televize, lednice, pračka, myčka, vysavač, žehlička, kávovar, mobily, tiskárny, vrtačky, pily, zářivky, výbojky, apod.).

ZA POPLATEK:

 • pneumatiky, které jsou zpoplatněny podle typu (např. osobní pneumatika bez disku 50 Kč/ks) – zdarma lze pneumatiky odevzdat na místech zpětného odběru, seznam naleznete na stránkách eltma.cz/sberna-mista (pneuservisy a autoservisy – např. Autoservis Chadima Jílové, který se nachází cca 150 m od sběrného dvora),
 • stavební odpady, které jsou zpoplatněny podle druhu (stavební suť, zemina, kamení 120 Kč/tunu nebo eternit a asf. lepenka vložené v pevných pytlích 720 Kč/tunu),
 • neúplná elektrická a elektronická zařízení, která jsou zpoplatněna podle druhu.

Kompletní ceník zpoplatněných odpadů naleznete na www.mujilove.cz v sekci Městský úřad – Dokumenty, formuláře - kategorie Odpady (https://www.mujilove.cz/dokumenty?tagsRenderer-tag=Odpady).

 

Bližší informace k nakládání s odpady podá Městský úřad Jílové, odbor správy majetku a životního prostředí, p. Petra Drugová, tel. 412 557 727, 771 274 679, e-mail: odp@mujilove.cz.