Vyhledat

Přehled událostí

P Ú S Č P S N
1
Zveřejňování informace o přerušení dodávky vody od 01.07.2024
2 3 4
Zákaz provozu kotlů 1. a 2. emisní třídy od 1.9.2024
5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23
Knihovna - upozornění
24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Město Jílové > Hasiči (JSDHO) > Varování ČHMÚ – Extrémně silné bouřky (Extrémní st. nebezpečí)

Varování ČHMÚ – Extrémně silné bouřky (Extrémní st. nebezpečí)Datum konání:
21.6.2024

Meteorologická situace: Před zvlněnou studenou frontou, která bude v pátek a v noci na sobotu postupovat přes naše území k východu, k nám bude vrcholit příliv tropického vzduchu od jihu

Popis: Přes střední Čechy a Litoměřicko postupují k severovýchodu extrémně silné bouřky pravděpodobně s kroupami kolem 5 cm. Postupně zasáhnou severovýchod středních Čech a Liberecký kraj, příp. Jičínsko a Přeloučsko.

 

Doporučení: Je předpovídán nebo pozorován výjimečně intenzivní hydrometeorologický jev. Očekává se přívalový déšť s intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo i jejich zanesení unášeným materiálem apod. V orograficky členitém terénu je pravděpodobný vznik přívalové povodně. Vítr může vyvracet stromy a působit rozsáhlé škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty a kroupami. Nutno zajistit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Doporučuje se nevyjíždět, v případě nutnosti jízdy snížit rychlost a jet velmi opatrně, sledovat dopravní zpravodajství. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupu z meteorologických radarů v mobilní aplikaci ČHMÚ nebo na webových stránkách www.chmi.cz.

Územní platnost: Okres Děčín, ORP Litoměřice, ORP Roudnice nad Labem, Okres Ústí nad Labem

Dále se doporučuje sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích).