Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

MC Sovička

Název sdružení: Mateřské centrum Sovička, z.s.

Sídlo sdružení: E. Krásnohorské 143, 407 01 Jílové

IČ: 229 08 668

Webové stránky: www.mcsovicka.cz

Facebook: www.facebook.com/MCSovicka/

Přihláška do jeslí: sovicka-jeslicky.webooker.eu

Provozovna: Za Koupalištěm 312, 407 01 Jílové

Telefon: 606 150 426 - ředitelka Marie Králová

E-mail: info@mcsovicka.cz

Provozní doba: Pondělí - pátek, od 7:00 do 16:30

 

O nás

Jsme nezisková organizace (spolek), jehož cílem je poskytovat podporu pro rodiny s dětmi, umožnit seberealizaci rodičům a pomoci rodičům jak ve výchově tak i v sociálním kontaktu jejich dětí. A to vše děláme na základě skutečnosti, že tyto aktivity v našem okolí chybí.

Kdo jsme

Jsme tým lidí (chůvy, dobrovolníci, stálý personál, ...), kteří zasvětili svůj čas, schopnosti a um do vytváření služeb a aktivit pro rodiny s dětmi.

Náš program

Na základě poptávky rodičů jsme přistoupili k profesionálnímu řešení chodu našeho centra a změřili se prioritně na poskytování podpory rodičů ve výchově a jejich podporu zejména vzhledem k rovným příležitostem na trhu práce.

O projektu dětské skupiny Sovička

Registrační číslo: CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_132/0006781
Název projektu: Dětská skupina Sovička
Doba realizace projektu: 1.3.2017 až 31.8.2019

Naše organizace se zapojila do výzvy č. 03_16_132 s názvem „Podpora vzniku a provozu dětských skupin pro podniky a veřejnost mimo hl. m. Prahu“.

Ze studií Evropské komise vyplývá, že rodičovství ve značné míře ovlivňuje zaměstnanost žen v České republice. V evropském srovnání je v ČR třetí nejvyšší rozdíl mezi zaměstnaností žen ve věku 20 – 49 let bez dětí a s alespoň jedním dítětem mladším 6 let. Podporou zařízení péče o děti předškolního věku vytváříme vhodnější podmínky pro zaměstnanost žen s dětmi v rámci obce Jílové a jejího okolí.

Hlavním cílem projektu je rozšířit služby péče o dítě v Jílovém a zlepšit tak podmínky pro zaměstnanost žen s dětmi, které se tak mohou zaměřit na zvýšení svého pracovního úvazku, podpořit své podnikání nebo zvýšit svou kvalifikaci pro budoucí povolání.

Dotace je poskytnuta na transformaci a provoz zařízení péče o děti. Transformací vznikne dětská skupina o kapacitě 12 míst.

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu – Operační program Zaměstnanost.