Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Malotraktor

Nákup komunální úklidové linky

ilustrační foto

Dne 18. 5. 2012 byla podána žádost o dotaci z Programu rozvoje venkova vyhlášeného Státním zemědělským intervenčním fondem na "Nákup komunální úklidové linky".

Způsobilé výdaje: 605 000,00 Kč

Dotace: 544 500,00 Kč

Popis projektu

Předmětem projektu je nákup komunální úklidové linky - malotraktor s příslušenstvím (radlice, rozmetadlo, mulčovač se sběrem, zametač).

Popis výchozího stavu a zdůvodnění projektu

Stávající stav údržby chodníků, koupaliště, areálu zámeckého parku, hřbitova a veškeré městské zeleně je řešen fyzicky i časově náročnou ruční prací. Nákupem komunální úklidové linky bychom vyřešili včasné a kvalitní udržování zmíněných ploch.

V zimním období, kdy je třeba udržovat sjízdnost místních komunikací, bude toto zařízení využíváno k prohrnování a posypu. V současnosti je i posyp prováděn technickými pracovníky ručně a prohrnování je prováděno multikárou. Nákupem a používáním komunální úklidové linky se zvýší i bezpečnost při práci.

Konkrétní aktivity a technické řešení projektu

Nákup komunální úklidové linky - malotraktor s příslušenstvím (radlice, rozmetadlo, mulčovač se sběrem, zametač).

 

Příslušenství:

Radlice (stabilní konstrukce se zesíleným štítem, hydraulické boční nastavení, gumová lišta )

Rozmetadlo (hydro 120 ltr.regulace šířky posypu, míchací nástavec pro sůl, písek a jejich směs, PVC horní kryt ochrana proti vlhkosti)

Mulčovač se sběrem (profesionální mulčovač lehké konstrukce určený zejména k plošnému drcení trávy na sportovištích a v parcích., hydraulicky sklopný sběrný koš do výšky 155 cm, pracovní záběr 100 cm, volitelně "T" nebo "S" nože (16 kusů))

Zametač (vzadu nesený, záběr 125 cm, průměr válce 53 cm, mechanické stranové nastavení 0-21°, výškově nastavitelná opěrná kola)

Výsledky projektu

Výsledkem projektu bude nákup komunální úklidové linky, která bude využívána na:

  • úklid chodníků (zametač) rychlejší a účinnější = snížení prašnosti
  • častější sečení travních porostů včetně úklidu posečené trávy (mulčovač se sběrem) = snížení negativních dopadů alergenů na obyvatelstvo
  • v zimním období – rychlejší a účinnější úklid chodníků (radlice, rozmetadlo) = zvýšení bezpečnosti

To vše přispěje i k lepšímu vzhledu obce, v zimním období ke kvalitnějšímu zajištění sjízdnosti a pohybu na místních komunikacích.