Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Jílovský pěvecký sbor

Minulost

Jílovský komorní sbor založilo v roce 2000 několik nadšenců pro hudbu a zpěv vůbec, kterým činnost tohoto druhu do té doby v Jílovém chyběla. Sbormistryní byla v té době Veronika Špačková a korepetitorkou Eliška Kučerová.

Původně ženský sbor se postupně přeformoval, po čase ho doplnili tolik potřební muži a stal se sborem smíšeným. Sbor se prokousal počátečními překážkami, postupně získával zkušenosti a přibývala veřejná vystoupení na různých místech ve městě – Jílovském zámku, v kostele Nejsvětější Trojice v Jílovém, na chodbě místní základní školy. Sbor se také podíval za hranice svého domovského města. Zazpíval si ve Slunečné, v České Kamenici, v Děčíně, z těch vzdálenějších zmíníme setkání sborů v Humpolci. Za hranicemi republiky sbor vystoupil jako host v Bad Schandau. Méně oficiální, o to srdečnější jsou vystoupení na soukromých akcích, jako jsou např. významná životní jubilea či svatba.

Současnost

Od ledna 2012 sbor pracuje pod vedením pedagogů volného času, sbormistryně Martiny Dítětové a korepetitora Jana Záhory.

V našich řadách jsme přivítali nové členy a pomalu utváříme zcela nový repertoár a důkladně pracujeme i na zlepšení hlasových kvalit jednotlivých zpěváků.

Zkoušky Jílovského pěveckého sboru

Každý čtvrtek, 18.00 – 19.45 hodin, budova základní školy na Mírovém náměstí, Jílové u Děčína.

Přijímání nových členů

Jílovský pěvecký sbor stále přijímá nové členy do všech hlasových skupin. Věk není omezen, důležité je nadšení a chuť naučit se něco nového. Pěvecké zkušenosti jsou vítány, ale nejsou podmínkou. Přihlásit se můžete kdykoliv během roku v čase zkoušky sboru. Požadujeme pravidelné návštěvy zkoušek a spolehlivost.

 

Aktuální informace, plánované akce a další podrobnosti o sboru najdete na internetových stránkách www.jilovskypeveckysbor.cz .

 

Kontakt

Jednatelka sboru: Lenka Lešáková – telefon 736 111 907
E-mail: zpivanijilove zavinac seznam.cz
Webové stránky: www.jilovskypeveckysbor.cz
Facebook: facebook.com/jilovskypeveckysbor/?fref=ts

Fotografie

 

Noc kostelů, 1. června 2012.

Jílovský komorní sbor

 

 

Jílovský komorní sbor

Jílovský komorní sbor

Jílovský komorní sbor

 

Setkání pěveckých sborů z kraje Vysočina pořádané v rámci letní hudební přehlídky Zahrada 2004 - Humpolec, 26. 6. 2004, zahrada pobočky Muzea Dr. Aleše Hrdličky, Dolní náměstí, Humpolec

Jílovský komorní sbor

Jílovský komorní sbor

 

Jílovské slavnosti 2005 (23. - 25. 9. 2005): zahajovací, slavnostní koncert na Jílovském zámku, 23. 9. 2005

Jílovský komorní sbor

Jílovský komorní sbor

Jílovský komorní sbor