Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Co neprošlo redakční radou

 

Jílovská sova - červenec 2011

Víte že:
- Za Zámecké hřiště město Jílové zaplatilo 914.380 Kč ?
- Pítko uprostřed náměstí stálo město Jílové 91.249,50 Kč?
- Informační vitríny na náměstí (obdobné jako úřední deska) stály 277.000 Kč?
- Za zeleň v zámku (jen tu doplněnou) zaplatilo Jílové 504.465 Kč?

Za tyto ceny byly místním hospodářství převzaty tyto prvky a finančním odbrem města zařazeny karty majetku do majetku města. Vše se souhlasem pana starosty, Rada města na základě těchto cen uzavřela pojistnou smlouvu.

Zpracoval: Jiří Peterka
 

 

Jílovská sova - březen 2011

Vážení spoluobčané, OPOZIČNÍ GLOSA

Nevím, z jaké strany mám začít, abyste pochopili, jakým směrem se naše město ubírá. Dne 19. 2. 2011 uběhlo 100 dní od doby, kdy se nově zvolení radní a zastupitelé chopili vlády nad městem. První ustavující schůze nového zastupitelstva si v ničem nezadala s bývalými komunistickými sjezdy, kdy se o křeslo starosty veřejnou volbou ucházel jen jeden navržený kandidát. Občané Jílového (OJ) při této volbě do obecenstva asi i nominovali roztleskávačce, protože v okamžiku kdy byl starosta zvolen, jeden z přítomných povstal a spustil svým překotným potleskem lavinu, kdy i jiní spoluobčané vstávali a tleskali. Ten den řekl náš pan starosta: „Bude lépe, uvidíte, bude lépe….“ Nejedno oko nezůstalo suché…
Dnes, po více jak 100 dnech této, nyní koaliční, vlády OJ a ČSSD musím konstatovat, že lépe rozhodně není. Abych Vám mohl v minulé Jílovské sově sdělit, že existuje můj pro radnici neoblíbený blog, musel jsem uhradit 800 Kč včetně DPH a poslat to jako placenou inzerci.
Obraťme však list a vězte, že naši radní a zastupitelé ani na podruhé neodhlasovali požadavek, aby se zaznamenávalo při jednání Rady města, i zastupitelů města, kdo a jak jmenovitě hlasoval. Proč asi? Rýsují se snad nějaké nekalé praktiky, nebo by jen naši zvolení vyvolení nezvládali osobní zodpovědnost? Oni toho totiž nezvládají více! Naši zastupitelé jsou tlačeni časem, kdy musí být podána žádost o dotaci a havarijním stavem střechy zámku k tomu, že musí souhlasit s jediným kandidátem na projektové řízení a získání dotačního programu – musí prostě souhlasit s firmou Bohemia Phönix s.r.o., která se již v našem městě proslavila zadáním projektu, účetnictvím a dozorem nad přestavbou Mírového náměstí, která tak bravurně zvládá projekt RD Kamenná. Naši zastupitelé a ani úředníci z města projekty pro dotační tituly v šuplíku nemají. Naše koalice nemá ani svůj program! Ten má být zveřejněn, až bude znám rozpočet města na rok 2011. Ten opět v tuto chvíli chybí a připomíná více Dikobraz, než dokument, který má být schválen. A tak je více jak 100 dní po volbách a stále nic nevíme. Víme jen to, že do května 2011 bude v zámku a jeho okolí (parku a přilehlých plochách) proinvestováno od roku 1999 skoro 59.000.000 Kč a naše bezprogramová, ovšem více jak problémová koalice se zastupiteli dál ponechává monopol shodné firmě, vybírají z jediného kandidáta, který bude pro tuto zakázku hospodařit s dalšími 25.000.000 Kč. Zámek si tak vezme úhrnem 84.000.000 Kč což ještě není konec, a naše školy a školky tak nadále zůstávají dotačními popelkami. Tak co se vlastně změnilo?
Jiří Šejk Peterka, přispěvatel nezávislého, radnicí neredigovaného blogu, tel.: +420 777 164 626