Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

30. 7. 2014 - OZNÁMENÍ - Tisková zpráva ÚZSVM

Domov pro seniory na Děčínsku převzal církevní řád redemptoristů.

Děčín 30. července 2014 - Domov pro seniory s názvem Domov „Srdce v dlaních“ ve Filipově u Jiříkova vydalo Odloučené pracoviště ÚZSVM Děčín, spadající pod Územní pracoviště Ústí nad Labem, katolické církvi, konkrétně Pražské provincii Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (řád redemptoristů). K vydání nemovitostí došlo v souladu s ustanovením zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.

Předmětem Dohody o vydání církevního majetku byly kromě budovy domova důchodců i pozemky o celkové výměře 3.385 m2. Nemovitosti se nachází ve východní části Šluknovského výběžku v těsné blízkosti státních hranic se Spolkovou republikou Německo.

Třípodlažní budova domova je stavebně spojena s evropsky známou poutní bazilikou Panny Marie Pomocnice křesťanů. Byla založena již v roce 1884 a jako klášterní zařízení sloužila k ubytování duchovních. V roce 1971 byla stavba adaptována a přizpůsobena sociálním účelům. Vznikl tak domov důchodců, dnes s názvem Domov „Srdce v dlaních“ o kapacitě 111 lůžek.

Pod střechou domova se nachází velký kulturní sál, knihovna, na jednotlivých podlažích jsou umístěny minikuchyňky, v přízemí pak obchůdek se smíšeným zbožím pro obyvatele zařízení. Další vydanou nemovitostí v areálu je menší stavba sloužící jako prádelna a skladové prostory.

 

 

Vložil(a): Webmaster _

Přehled aktualit