Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

26. 7. 2014 - Výbuch plynu v Jílovém

Dne 26.7.2014 krátce před polednem byl na linku tísňového volání oznámen výbuch plynu v rodinném domku v Dvořákově ulici v Jílovém.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Děčín a dobrovolné jednotky z Libouchce, Starého Města, Horního Žlebu a Jílového – Modré. Jednotka dobráků z Jílového - Modré přijela souběžně s profesionální jednotkou z Děčína. Jednotky při příjezdu zjistily, že byl dům výbuchem zcela zničen.

Uvnitř se podle majitele nikdo nenacházel, přesto výbuch lehce až středně zranil sedm lidí. Plyn byl v době příjezdu hasičů již vypnut. Událost se stala při stavbě lešení, kdy bylo narušeno plynové potrubí. Všichni z domu vyšli ven. Na místo dorazil pracovník RWE, který chtěl trubku opravit, ale ještě než se mu to podařilo plyn vybuchl. Pro obyvatele domu zajistilo město náhradní ubytování. Hasiči a policie místo prověřili termokamerou. Událost vyšetřuje Policie ČR.

Zdroj (autor): Tomáš Straka – e-děčínskou, Ing. Lukáš Marvan - tiskový mluvčí HZS

 foto z místa události: Tomáš Straka 

 

                             

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit