Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

27. 10. 2009 - Zneužití tísňové linky 112 ( 150 )

Dne 24.10.2009 ve 20:07 hod., vyjela jednotka SDH Jílové – Modrá na žádost Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru kraje Ústí nad Labem k události s pořadovým číslem 63/2009.

Dle dostupných informací  od osoby, která volala s telefonního automatu ( ul. Lipová ) se mělo jednat o tonoucí osobu v zámeckém rybníčku ( Jílové, Mírové náměstí 39 – areál zámeckého parku ).

Hasiči našeho města byli na místě během několika minut,  provedli nasvícení celého místa a začali provádět průzkum. Během chvíle na místo dorazila jednotka HZS Děčín a hlídka MP Jílové. Poté byla hladina rybníku prozkoumána pomocí člunu. Po podrobném prozkoumání byl zásah vyhodnocen jako planý poplach. 

Na tísňové linky 112 a 150 vloni směřovalo více než 4,6 mil. hovorů. Velkým problémem zůstává zneužívání tísňových linek.

Lidé by si měli uvědomit, že při volání na tísňovou linku 112 není nikdo anonymní. Vyspělá technologie linky 112 umožňuje nejen zjistit přesně místo, odkud dotyčný volá, ale i jeho číslo, volajícího lze identifikovat dokonce  i v případě, že volal z mobilního telefonu bez SIM karty. Navíc veškeré hovory jsou nahrávány.

Pokud někdo zneužije tísňovou linku, hrozí mu dle zákona o elektronických komunikacích pokuta až do výše 100 000 Kč.  V určitých případech lze zlomyslné volání klasifikovat jako trestný čin šíření poplašné zprávy nebo trestný čin znemožnění funkce obecně prospěšného zařízení, pak samozřejmě hrozí trestní odpovědnost.

 

 

 

Mošner Pavel – velitel JSDHO Jílové - Modrá

 

 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit