Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

29. 5. 2014 - Ceník za poskytování pohotovostních a jiných služeb nebo prací jednotky sboru dobrovolných hasičů Jílové – Modrá (dále jen „JSDHO“) mimo zásah

Na základě množících se dotazů občanů našeho města na možnosti využití techniky a odborné způsobilosti členů JSDHO např. při pomoci s prořezem a kacení dřevin rostoucích na pozemcích fyzických a právnických osob v k. ú. Jílové u Děčína, byl schválen usnesením Rady města Jílového č.46/2014/R (bod č.9) ze dne 13. 05. 2014, níže uvedený ceník vynaložených výdajů při výkonu člena a použití techniky JSDHO.  

 

 CENÍK vynaložených výdajů při výkonu členů JSDHO Jílové - Modrá a použití techniky

                                  k poskytování  pohotovostních a jiných služeb nebo prací platný od 1.6.2014

 

 

 

Technika

Sazba za ujetý km

Sazba za motohodinu práce

 

( Kč / km )

( Kč / hod. )

Cisternová automobilová stříkačka CAS 24 Renault Midlum 220.14 4x4

40,-

2 100,-

Automobilový žebřík  AZ 30 IFA W-50 L/DL 30

50,-

2 400,-

Dopravní automobil DA 8 / L1Z Iveco Daily

15,-

300,-

Osobní automobil (sl. vozidlo zřizovatele- místní šetření)

10,-

200,-

Přenosná motorová stříkačka

x

270,-

Kalové čerpadlo

x

50,-

Plovoucí čerpadlo

x

50,-

Přetlakový ventilátor

x

45,-

Elektrocentrála a jiné agregáty

x

75,-

Motorová a rozbrušovací pila

x

45,-

Poznámka: u započaté či nedokončené motohodiny  a hodiny práce se sazba zaokrouhluje na celé 1/4 hodiny ( 1 až 5 minut dolů,  6 až 15 minut

                       nahoru) "Motohodina" je chápána jako práce techniky (jako celku včetně vybavení) na místě vykonávané činnosti.

Člen JSDHO

                                  Průměrné náklady na práci člena za 1 hodinu

 

                                                             ( Kč / hodina )

Práce člena

                                                                          280,-

Poznámka: potřebný početní stav  hasičů pro konkrétní pracovní činnost určí velitel JPO s tím, že  maximální počet hasičů na místě vykonávané práce

pro vyčíslení nákladů = zmenšené požární družstvo 1 +3   

 

 

 

Na základě § 97 zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, mohou Jednotky požární ochrany poskytovat pohotovostní a jiné služby nebo práce za úhradu vynaložených nákladů za předpokladu, že se jedná o práce a služby související se základní náplní jejich činnosti a nedojde k ohrožení jejich akceschopnosti nebo o obdobnou činnost podle zákona o Hasičském záchranném sboru České republiky.

 

Jedná se o služby (události), u kterých se nejedná o bezprostřední ohrožení nebo jednotka PO provádí činnosti k předejití vzniku potencionálního ohrožení (např. likvidaci vos či sršňů, asistence, služby pro zřizovatele jednotky PO (dále jen „JPO“) mimo prostor požární stanice. Činnosti jsou zpravidla předem dohodnuty se zřizovatelem JPO, ohlášeny na krajském operačním a informačním středisku Ústeckého kraje (dále jen „ KOPIS“) a následně ve vhodném (domluveném) termínu plánovitě plněny. Přestože § 97 zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů uvádí, že se jedná o práce poskytované za úhradu vynaložených nákladů, nemusí se jednat vždy o finanční úhradu, ale náhrada může vyplývat ze skutečnosti, že jde např. o služby poskytované ve prospěch zřizovatele JPO nebo jsou uvedené činnosti dotovány příspěvkem např. kraje.

 
 

Přehled poskytovaných služeb (prací) :

 

  • pohotovost, požární asistence a dozory
  • otvírání uzavřených prostorů a vyproštění osob z výtahu (asistence PČR, MP)
  • likvidace bodavého hmyzu
  • rampouchy a sněhové převisy
  • kácení a prořez dřevin
  • mytí komunikaci a čištění kanalizace vč. vpustí (daná činnost bude prováděna pouze pro zřizovatele za předpokladu nezneužití požární techniky, tudíž zachování akceschopnosti JPO)
  • jiné

 

Pro občany vlastnící objekt (nemovitost) nebo užívající nemovitost na území města Jílového, vč. jeho částí tj. Jílové, Kamenná, Modrá, Martiněves, Kamenec a obce Sněžník budou níže uvedené služby prostřednictvím hasičského sboru našeho města prováděny zdarma.  

 

  • otvírání uzavřených prostorů a vyproštění osob z výtahu (asistence PČR, MP)
  • likvidace bodavého hmyzu

Vyúčtované úhrady nákladů za poskytování pohotovostních a jiných služeb nebo prací, budou zřizovatelem dále využity na zabezpečení akceschopnosti JSDHO Jílové - Modrá, např. opravu poškozené techniky, opravu věcných a obměnu osobních ochranných prostředků. Dále na poskytnutí odměn členům JSDHO.   

foto: Tomáš Straka, archiv JSDHO 

Mošner Pavel – velitel JSDHO Jílové - Modrá

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit