Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

24. 4. 2014 - Úklid Sněžníku - Shrnutí

V sobotu 19. dubna jsme si v Jílovém připomněli Den Země. Už podruhé jsme se vypravili uklízet Sněžník. Akce se zúčastnilo celkem 32 lidí, což je přibližně stejný počet, jako v loňském roce.

Pravdou ale je, že v loňském roce s černými pytli vyrazila i velká skupina dětí z turistického kroužku v Děčíně, což letos nebylo. Smutné je, že z Jílového se této akce cíleně zúčastnili pouze 4 lidé, všichni ostatní byli z Děčína a odjinud.

Ti, kteří dorazili s odpadky až k rozhledně, mohli pytel vyměnit za volnou vstupenku na rozhlednu (vzhledem k počasí této možnosti využilo minimum lidí) a za lístek na gulášovku. Za spolupráci při akci Úklid Sněžníku děkujeme penzionu Pod Rozhlednou, který už druhým rokem odměnil „sběrače“ odpadků na své náklady teplou polévkou.

Druhé kolo této akce se uskutečnilo ve středu 23. dubna, kdy na Sněžník vyrazila celá škola. Pokud by si někdo myslel, že už nebylo co sbírat, opak je pravdou. Děti vyrazily všemi směry, cestami hlavními i cestičkami vedlejšími a tak nahoru vynesly spoustu odpadků. Našly několik desítek PET lahví, igelity, součástky z auta a dokonce kolo od auta.

Na 330 dětí si svou sušenku a čaj bohatě zasloužilo. Za spolupráci v tento den děkujeme hotelu Hřebenová bouda, kde téměř dvěma stovkám dětí uvařili čaj na své náklady, jídelně základní školy, kde uvařili čaj a půjčili várnice pro přibližně 130 dětí, které došly až k rozhledně, občerstvení Pod Rozhlednou, kde zapůjčili své prostory pro odpočinek a svačinu dětí.

Celkově tuto akci můžeme považovat za vydařenou a doufáme, že v příštím roce nás vyrazí opět o něco víc.

 

úklid Sněžníku

Vložil(a): Webmaster _

Přehled aktualit