Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

21. 9. 2009 - Jílovské slavnosti s HASIČI

V sobotu 19.9.2009 se na závěr druhého dne Jílovských slavností uskutečnila „Zpívající fontána“ na tony Smetanovy Vltavy pod vedením SDH z Nového Oldřichova. Fontánu zajistily sbory dobrovolných hasičů z Jílového a okolí, konkrétně SDH Jílové – Modrá, Libouchec, Děčín Staré město, Děčín Boletice na Labem a z Německa ( Roshental, Bad Gottleuba ).

Hasiči v pohraničí spolupracují již řadu let. V každém roce je jen málo příležitostí, kdy se hasiči mohou odreagovat a strávit příjemné chvíle s přáteli. Vodní fontánu tvoří proudy vody směřované do středu vodní plochy na centrální proud, pohyb proudnic řídí dirigent. Vše je doprovázeno hudbou a světelnými efekty, takže výsledkem je úchvatná podívaná. Na fontánu následně navazoval ohňostroj, který byl tečkou akce na Jílovském koupališti.

 

 

V neděli 20.9.2009 odpoledne svou šikovnost předvedli mladí hasiči SDH Jílové – Modrá, kteří ukázali všem přítomným i členům výjezdové jednotky, že i oni dokáží úspěšně zkrotit plameny ohně a že v budoucnu budou schopni plnohodnotně nahradit své starší kolegy.

Po ukázce následovalo předvedení techniky SDH Jílové – Modrá a  přítomní děti si mohly zastříkat z hadic i z vodního děla vozidla CAS 16 Ifa.

Na závěr Jílovských slavností si všichni, kteří vydrželi až do konce mohli společně s hasiči na připraveném ohníčku opéct buřty. 

 

Po celou dobu Jílovských slavností probíhala v prostorách Jílovského zámku, společná výstava Sboru dobrovolných hasičů Jílové – Modrá a Sboru dobrovolných hasičů Rosenthal-Bielatal. Výstava byla připravena k příležitostí oslav 130 let obou sboru.

Tvůrcem výstavy byl Karel Potužník – člen SDH Jílové – Modrá.

 

 

Všechny výše uvedené akce byly spolufinancovány Evropskou unií z programu Cíl 3, Fondu malých projektů Elbe – Labe.

 

                                                                                                                                          Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá

 

 

 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit