Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

6. 4. 2014 - Výcvik členů jednotky SDH Jílové – Modrá s dýchací technikou zaměřený na hasební práce ve výšce nad volnou hloubkou

Dne 6. 4. 2014 proběhla pravidelná odborná příprava členů jednotky SDH Jílové - Modrá. Jednalo se o výcvik nositelů dýchací techniky spojený s výcvikem prací ve výšce a nad volnou hloubkou.

Hasiči si procvičili postupy při sebejištění, sebezáchraně slaněním a při provedení hasebních prací např. při dohašování nepřístupných ohnisek ve skalních průrvách během likvidací lesních požárů nebo jiných mimořádných událostí, které mohou být řešeny pouze s využitím lezecké techniky.

Každý hasič v jednotce PO se může při řešení mimořádné události ocitnout v situaci, která se dá charakterizovat jako činnost ve výšce a nad volnou hloubkou. U jednotek PO se jedná o činnost nebo pohyb hasiče na nezajištěných konstrukcích a pracovištích, při kterém je ohrožen pádem z výšky, do hloubky, propadnutím nebo sesutím. Nebezpečnou výšku se definuje jako místo, kde musí být hasič zajištěn proti pádu, kde hrozí nebezpečí poškození zdraví nezávisle od výšky a na ostatních pracovištích od výšky 3 m. Tomu musí také odpovídat, jak odborná příprava, tak vybavení hasiče.

 

foto: Tomáš Straka

Mošner Pavel – velitel JSDHO Jílové –Modrá

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit