Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

6. 2. 2014 - Hasiči v tomto týdnu likvidovali již dvakrát úniky provozních kapalin na pozemní komunikaci města

Dne 3. února 2014 v čase 12:03 hod. vyjela jednotka SDH Jílové – Modrá společně s JPO HZS PS Děčín do Jílového, ul. Javorská, odkud byl na linku tísňového volání (150) hlášen únik oleje na pozemní komunikaci.

Hasiči celou oblast zmonitorovali a zjistili, že únikem provozní kapaliny vznikla na komunikaci skvrna v délce cca 2 km. Hasiči nejprve zabránili úniku oleje do spodních vod a koryta Hornojílovského potoka.  Poté ve spolupráci se zaměstnanci odboru místního hospodářství (správce komunikace) města Jílového provedli asanaci komunikace a vrátili se zpět na své základny. Téměř totožná událost byla na tísňovou linku (150) oznámena 5. února 2014 v čase 16:17 hod. Na místo opět vyjela jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Děčín a jednotka SDH našeho města. Tentokrát byl provozní kapalinou (olejem) vytvořen na komunikaci ul. Javorská a částečně i Horská souvislý pruh v délce cca 1 km. V obou případech na místě kromě hasičů zasahovala také Městská policie Jílové, která na místě události provedla šetření. V žádném z výše uvedených případu nebyl viník zdroje úniku zjištěn.  Městu Jílové vznikla likvidací daných událostí hmotná škoda v hodnotě 6.474,- Kč za vynaložené prostředky na asanaci komunikace.

 

foto - archiv JSDHO

 

Mošner Pavelvelitel JSDHO Jílové - Modrá

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit