Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

30. 10. 2013 - Požár nádob na směsný a ostatní odpad

26.10.2013, byl v časných ranních hodinách těsně po šesté hodině na operační středisko HZS Ústeckého kraje nahlášen požár plastových kontejnerů v ul. Jirásková v křížení s ul. Revoluční v Jílovém.

Na místa události ihned vyjely jednotky HZS PS Děčín a SDH Jílové – Modrá. Po příjezdu hasičů na místo události bylo zjištěno, že je požárem zasaženo několik  plastových nádob na směsný komunální odpad, tříděný a bioodpad. A to ne jen na nahlášeném místě v ul. Jirákova, ale i v ul. Průběžná před areálem MŠ. Na místě kromě hasičských jednotek zasahovala také PČR a MP Jílové. Úmyslné zapalování kontejnerů na odpad patří mezi nejčastěji způsobované úmyslné požáry. Každoročně hasiči šetří společně s policií celé série takových událostí, které postihují města a obce v ČR. Velmi často se jedná o zábavu mladých lidí, známy jsou i případy žhářství pod vlivem alkoholu, cílené útoky na likvidaci odpadu nebo proti majetku obcí. Dané požáry způsobují městům a obcím nemalou hmotnou škodu. V daném případě je škoda vzhledem k množství poškozených nádob odhadnuta na bezmála 26 tisíc korun.

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit