Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

25. 7. 2009 - Revitalizace a regenerace centra města Jílové

Rozsáhlý projekt „Revitalizace a regenerace centra města Jílové“ má být dokončen v květnu r. 2011 a vyžádá si celkové náklady ve výši 73.045.000 Kč.

Na základě rozhodnutí Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad z dubna 2009 bude dotován z Evropského fondu pro regionální rozvoj středních a malých měst částkou 67,5 milionu korun (tj. 92,5 % z celkových nákladů), a to na základě smlouvy o poskytnutí dotace z rozpočtových prostředků Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad uzavřené 17. 7. 2009.

Projekt řeší úpravu náměstí, areálu Jílovského zámku (s výjimkou samotné zámecké budovy) a demolici objektu čp. 38 (bývalé budovy kina). Náměstí dozná zásadní proměny. Před školou vznikne klidová zóna, povrch celého náměstí včetně nového parkoviště bude vydlážděn, budou vysazeny nové stromy. Rovněž zámecký areál získá zcela novou tvář. Promění se nádvoří a park, upraví se hřiště, přibude dětský koutek. Hlavním dodavatelem stavby je firma JOEL, s. r. o., Most.

Půdorysný výkres a počítačovou vizualizaci budoucí podoby náměstí si můžete prohlédnout na odkazu http://www.mujilove.cz/projekty/obnova-centra-mesta/centrum-aktuality/.

V uplynulých dnech byly zahájeny stavební práce. Jako první je na řadě vyklizení a následná demolice objektu čp. 38 (bývalé budovy kina). Následovat budou úpravy náměstí, které započnou v průběhu 31. týdne. Náměstí bude oploceno a přístup k jednotlivým objektům bude prozatím po stávajících chodnících. Na volné ploše sousedící s objektem bývalého kina bude zřízeno provizorní parkoviště, provoz po příjezdových komunikacích na náměstí bude omezen. Od září bude na nezbytnou dobu utlumen provoz školní budovy na náměstí. Žádáme všechny občany, aby dbali zvýšené opatrnosti při pohybu v okolí staveniště.

Výše popsaná realizace projektu si vyžádá rozsáhlé stavební práce, které zasáhnou do každodenního života obyvatel centra města. Chceme všechny spoluobčany a návštěvníky Jílového požádat o velký kus vstřícnosti a trpělivosti. Věříme, že výsledek celého projektu bude pro naše město prospěšný.
 

Vložil(a): Bc. David Drobný

Přehled aktualit