Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

19. 7. 2009 - Páteční bouřka tentokrát způsobila problém i v našem městě

Rozmary počasí letošního léta působí neustále problémy po celé naší republice. Před několika dny, bouřky a přívalové deště zasáhli Děčín a okolí.

Dne 17.7.2009 ve 20:45 hod.,vyjela jednotka SDH Jílové – Modrá na žádost Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru kraje Ústí nad Labem. Opět šlo o problémy spojené s vodou. Tentokrát, ale v našem městě ( Jílové, ul. U Potoka ), kde došlo k rozvodnění potůčku, který vtéká do koryta Jílovského potoka z oblasti Horního Jílového. K dané situaci došlo poté, co naplaveniny ucpaly skruž pod mostkem a voda nemohla téct svou přirozenou cestou. Dalším faktorem, který celou situaci komplikovalo bylo zaparkované nepojízdné osobní vozidlo. To vodu nasměrovalo do ulice U Potoka, kde následně došlo k zatopení sklepu rodinného domu.

Hasiči našeho města nejprve s pomocí několika občanů odtlačilo vozidlo, vodu nasměrovalo pomoci uměle vytvořené hráze do koryta Jílovského potoka a následně odčerpalo zaplavený sklep.

 

( foto – fotogalerie / SDH / zásahy )

Mošner Pavel – velitel SDH Jílové – Modrá

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit