Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

6. 7. 2009 - Hasiči našeho města pomáhali při povodních v Děčíně a okolí

Dne 4.7.2009 ve 15:30 hod.,vyjela jednotka SDH Jílové – Modrá na žádost Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru kraje Ústí nad Labem na pomoc Děčínu a okolí, kde došlo k záplavám po bouřce a přívalovém dešti.

Hasiči našeho města nejprve pomáhali likvidovat následky záplav v oblasti  Děčína VI – Letná, kde odčerpávali několik sklepů činžovních a rodinných  domů. Poté byli převeleny na pomoc při evakuaci a záchraně obyvatel Benešova nad Ploučnicí. Dále pak zasahovali v obcích Dolních a Horních Habartic.

Celková doba nasazení členů jednotky SDH Jílové – Modrá v počtu osmy členů, činila bezmála 25 hodin na člena  a to pouze s tříhodinovým spánkem. 

Blesková povodeň ničila silnice, brala mosty a zaplavovala zahrady i domy. Řeka Kamenice podle informací z Povodí Ohře stoupla během 20 minut o 170 centimetrů a dosáhla třetího stupně povodňové aktivity - ohrožení. O něco později dosáhla stupně ohrožení také Ploučnice.

V Benešově nad Ploučnicí je od ničivé sobotní povodně nezvěstná žena ve středním věku. Zmizení matky nahlásila až v neděli odpoledne její dcera. Policie po ní pátrá, její zmizení však zatím nespojuje s povodněmi.

 

( foto – fotogalerie / SDH / zásahy )  

                                                                               Mošner Pavel – velitel SDH Jílové – Modrá

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit