Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

14. 6. 2013 - KOUPALIŠTĚ V SEZÓNĚ 2013

Město Jílové intenzivně pracuje na přípravě koupaliště pro letošní sezónu tak, abychom vyhověli ustanovením Vyhlášky č. 238/2011 Sb.

Mimo jiné, jsme nechali vyrobit šest plastových brodítek, která pracovníci odboru místního hospodářství zabudovali po obvodu bazénů, opatřili je přívodem a odvodem vody, a provedli nutné terénní úpravy za účelem bezpečného vstupu do nich. Vyhláška nařizuje, aby byl přístup do bazénů pouze přes tato brodítka. Za tímto účelem budou ještě nataženy vlajkové provazce i po vnějším obvodu ochozů kolem bazénů.

Rovněž bylo nezbytné provést stavební opravy obou bazénů, jako každý rok. V současné době, když to počasí dovolí, opatřujeme opravené bazény nátěrem. Po jeho aplikaci se po dobu sedmi dnů nesmí začít napouštět voda. Předpokládáme, že na konci příštího týdne bychom začali napouštět. To potrvá minimálně týden. Následovat budou odběry vzorků za účelem laboratorních mikrobiologických rozborů, a prohlídka z komunální hygieny. Věříme, že opatření, která jsme letos provedli, budou dostačující, aby nám byl provoz koupaliště schválen.

Zmíněná vyhláška obsahuje velmi přísná pravidla pro provoz tak letitých koupališť, jako je to naše, a bez vynaložení několika desítek milionů na modernizaci nás stojí nemalé úsilí vyhlášce vyhovět.

Závěrem bychom chtěli konstatovat, že všechny práce bylo možné provádět pouze za příznivých klimatických podmínek, které nám nebyly příliš nakloněny.

 

 

H. Javůrková, Bc. Daniela Ehlová – za OMH.

 

Vložil(a): Webmaster _

Přehled aktualit