Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

16. 5. 2013 - Požár skladu a prodejny nábytku v Děčíně

16.5. 19:17 Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že z budovy bývalého ZZN v Střelecké ulici v Děčíně, ve které je nyní sklad a prodejna nábytku se valí kouř, uvnitř je proutěné zboží.

K požáru, který zasáhl celou budovu skladu nábytku a ratanového zboží o rozměrech 20x50m vyjelo postupně patnáct hasičských jednotek a byl vyhlášen III. stupeň poplachu. Hasiči zasahovali v dýchací technice, z budovy se valil hustý kouř. Obyvatelé okolních domů byli vyzváni, aby zavřeli okna. Během požáru se provalila střecha budovy. Obyvatelé ze dvou sousedících panelových domů byli kvůli nebezpečí rozšíření požáru evakuováni, celkem 200 lidí, do přistavených autobusů. Hasiči krom lokalizování ohnisek požáru ochlazovali okolní budovy, aby se na ně požár nerozšířil.  V 0:00 se mohli vrátit obyvatelé prvního panelového domu do svých domovů. Po té i ostatní. Požár se podařilo lokalizovat v 1:09. Ve 2:04 byl ukončen III. stupeň poplachu a ve 3:34 II stupeň. Příčina požáru a škoda jsou předmětem vyšetřování. Foto: Jan Masojídek a Miroslav Svoboda HZS ÚK.

 

zdroj: HZS ÚK, por. Ing. Lukáš Marvan

komisař – tiskový mluvčí

HZS Ústeckého kraje

foto: archiv JSDHO Jílové – Modrá

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové-Modrá

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit