Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

9. 4. 2013 - OZNÁMENÍ - Úklid města po zimě

Tato zimní sezóna byla nezvykle dlouhá, začala 26.10.2012 výstrahou ČHMÚ na ledovku, novou sněhovou pokrývku a tvorbu jazyků, a končila pro OMH 2.4.2013.

Byla také velmi bohatá na dny, kdy si počasí vyžádalo provádět zimní údržbu, a to nejen plužením, ale i posypem za účelem zdrsnění kluzkého povrchu. Předchozí zimy jsme spotřebovali od 120 do 350 tun drceného kameniva za sezónu, avšak tuto zimu jsme vysypali na místní komunikace cca 615 tun drceného kameniva a cca 25 tun posypové soli ve dnech, kdy se tvořila ledovka!

Občany touto cestou žádáme o trpělivost. Je logické, že když jsme toto ohromné množství sypali postupně po dobu pěti měsíců, nelze předpokládat, že stihneme uklidit vše naráz a že nejsme schopni být ve všech ulicích najednou.

Odbor místního hospodářství začal s úklidem komunikací, v pondělí 8.4.2013. Dříve to nebylo možné, protože ještě dnes jsou ve městě místa, kde se dosud drží zbytky sněhu na krajnicích, kde je také posypového materiálu nejvíce.

Úklid bude prováděn vozidlem Multicar FUMO se zametací nástavbou Trilety, z chodníků bude smetat kamínky nový traktůrek ISEKI, místa nedostupná pro techniku budou uklizena ručně. Zbylý prach pak bude ze schodišť a chodníků spláchnut proudem vody.

 

Za OMH H. Javůrková, Bc. Daniela Ehlová

 

Vložil(a): Webmaster _

Přehled aktualit