Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

6. 3. 2013 - Hasiči plně využívají automobilový žebřík ke kácení nebezpečných dřevin a k dalším činnostem při pomoci obci

Dne 27. 2. 2013, absolvovali hasiči z Jílového ve spolupráci s jednotkou profesionálních hasičů z požární stanice Děčín praktický výcvik s přenosnou motorovou řetězovou pilou.

V rámci výcviku hasiči pokáceli pomocí automobilových žebříků dvě vrby, které svým zdravotním stavem ohrožovaly nejen osoby pohybující se po ul. K. H. Máchy, ale i vzdušné vedení nízkého a vysokého elektrického napětí.

Další foto z kácení a prořezu dřeviny: mujilove.cz/fotogalerie/,   mujilove.cz/fotogalerie/

JSDHO Jílové - Modrá disponuje od října roku 2012 výškovou technikou a v rámci pravidelné odborné přípravy pomáhá našemu městu při kácení dřevin. Jedná se o rizikové stromy v zastavěných částech města, které nelze kácet běžným způsobem bez využití výškové techniky, nebo prostředků pro práci ve výškách nad volnou hloubkou.

Práce s motorovou pilou u jednotek požární ochrany je prací důležitou a potřebnou pro zdolávání požárů, technických zásahů při záchraně osob a poslední řadě také při živelných pohromách. Využití motorových pil pro všechny druhy prací, které je možno s  nimi vykonávat, klade pochopitelně současně daleko vyšší nároky na odborné znalosti a fyzickou zdatnost členů jednotky PO. Specificita práce s motorovou pilou u jednotek požární ochrany spočívá ve zpracování kalamitní těžby, kdy hrozí nebezpečí z prodlení a v základech stavební konstrukce střech a krovů. Tyto práce jsou mnohdy na okraji zásad bezpečnosti při práci s pilou. Proto se také hasiči učí a cvičí s motorovou pilou častěji než ostatní, běžní uživatelé. Hasiči, kteří mají výcvik na pily jsou nedílnou a pevnou součástí každé jednotky požární ochrany.

Vozidlo AZ 30 IFA, je pro naše město velkým přínosem, hasiči v rámci povinné pravidelné odborné přípravy s výškovou technikou, provádějí nejen výše uvedenou údržbu dřevin, ale i další pracovní činnosti, které nelze provádět právě bez dané techniky.  

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá

 

 

 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit