Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

23. 2. 2013 - Hasiči odstraňovali nebezpečné sněhové převisy a rampouchy

S pokračujícím sněžením se komplikuje nejen situace na silnicích, ale přibývá i sněhu na střechách budov.

Proto je důležité nejen odstraňovat sníh ze střech, ale i likvidovat nebezpečné sněhové převisy a rampouchy, které mohou svým pádem ohrozit kolemjdoucí osoby nebo majetek – pokud to nejde, pak rizikový prostor alespoň viditelně označit nebo ohradit.
Zástupci obcí se mohou o této činnosti domluvit s místní jednotkou dobrovolných hasičů, která bude na požádání odstraňovat sníh ze střech obecních budov.

Dne 22. února po deváté hodině ranní vyslalo Krajské operační a informační středisko Ústí nad Labem jednotku SDH Jílové - Modrá k odstranění předem vytipovaných nebezpečných rampouchu z objektů ve správě města Jílové.

foto z akce naleznete zde:www.mujilove.cz/fotogalerie/
Hasiči upozorňují, že při odstraňování nebezpečných sněhových převisů či ledových rampouchů mohou zasahovat pouze na veřejných budovách tam, kde padající sníh bezprostředně ohrožuje chodce. Jde zejména o školy, zdravotnická zařízení, domovy důchodců a místa velkého pohybu osob. Za stav střech soukromých objektů vždy odpovídají majitelé nemovitostí, kteří jsou také povinni zajistit jejich bezpečný stav. K odstraňování nebezpečných převisů mohou použít služeb specializovaných firem, které k tomu mají výškovou techniku i vyškolené pracovníky.
Pokud si lidé odstraňují sníh ze střech sami, měli by dbát zvýšené opatrnosti. Na střeše se pohybovat opatrně, aby nedošlo k proboření nebo smeknutí. Sníh by se neměl hromadit na jednom místě, ale odklízet rovnoměrně. Dbát zvýšené opatrnosti při shazování ze střech do okolí, aby nedošlo ke zranění procházejících osob. Nejlépe je určitý prostor kolem budovy ohraničit a vytyčit pro chodce.

 

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá
 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit