Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

8. 1. 2013 - Tající sníh vytvořil na Sněžníku několik lagun a zaplavil sklep rodinného domu

V úterý 8. 1. 2013 ve 11:45 hod. bylo na tísňovou linku (150 ) Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru kraje Ústí nad Labem oznámeno zaplavení komunikace, několika zahrad a sklepa rodinného domu v Jílovém části Sněžník.

Na místo vyjela jednotka SDH Jílové - Modrá. Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že se jedná o zaplavenou příjezdovou komunikaci, dále zahradu a sklep domu za hotelem Sněžník. Tato situace se v dané lokalitě opakuje vždy při taní sněhu podpořeného deštěm. Stejně tomu bylo i na jaře roku 2006 a 2009. Hasiči vodu postupně přečerpali pomocí několika čerpadel a hadicového vedení o délce 100 m mimo zastavěnou plochu a to na vzdálenou louku. Obyvatelům Sněžníku nyní nezbývá nic jiného než doufat, že se počasí v následujících dnech umoudří a případné další tání bude probíhat pozvolněji.

Další foto naleznete zde: www.mujilove.cz/fotogalerie/

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové-Modrá

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit