Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

4. 1. 2012 - Výstražná informace ČHMÚ – povodňová bdělost

Na předním okraji mohutné tlakové výše se středem nad Francií se bude nad naším územím vlnit frontální rozhraní, které bude oddělovat teplý vzduch na jihozápadě od studeného vzduchu na severovýchodě.

VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ 

Číslo:  PVI_2013/02 

Vydaná: pátek 04.01.2013 11:06  (10:06 UTC) 

Na jev: POVODŇOVÁ BDĚLOST (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):

        Karlovarský

        Plzeňský

        Jihočeský

        Liberecký

        Ústecký

        od pátku 04.01.2013 22:00  do soboty 05.01.2013 15:00 Vzhledem k meteorologické situaci, očekáváme výraznější srážky na severozápadních návětřích hor a Českomoravské vrchoviny, kde by do sobotního rána mohlo spadnout 10 až 40 mm srážek (zejména Krušné a Jizerské hory), na ostatním území předpokládáme úhrny od 5 do 15 mm. Vzhledem k silnému a teplejšímu proudění a srážkám, které budou i na horách většinou dešťové s vyjímkou Jeseníků a Beskyd, lze během večera a noci na sobotu očekávat vzestup hladin řek. V povodí Ohře může být překročen 1. SPA na toku Svatavy a Chomutovky. V povodí Lužické Nisy lze očekávat zvednutí hladiny nad úroveň    1. SPA u toku Smědé, Lužické Nisy. Následkem srážek, vzhledem k velké nasycenosti povodí Berounky, dojde ke vzestupům hladin na jejích přítocích. Hladiny toků by měly kulminovat během zítřejšího dne s překročením 1. SPA (nelze vyloučit, při kulminacích, překročení limitu pro 2. SPA, a to zejména v povodí Úslavy a Klabavy). Předpokládáme, že v povodí Malše a Lužnice se maximální hladiny budou pohybovat na úrovni 1.SPA. Ostatní řeky budou podle páteční prognózy srážek kulminovat později pod stavem 1.SPA.

 

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

  • sledovat vývoj situace a jeho prognózu (veřejnoprávní televize, rozhlas

             nebo internet ČHMÚ).

  • nutno vyvarovat se aktivit v korytě toku (koupání, jízda lodí apod.).

  

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/Dvořák, Víznerová

        ve spolupráci s VGHMÚř

 

        http://pocasi.chmi.cz/

        http://hydro.chmi.cz/hpps

 Aktuální stav toků naleznate zde: hydro.chmi.cz/hpps/index.php

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové-Modrá

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit