Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

22. 8. 2012 - Požár ve skladovacích prostorách firmy SCA Packaging v Jílovém

V úterý 21.8.2012 v 13:06 hod. byl na tísňovou linku (150 ), Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru kraje Ústí nad Labem, oznámen požár ve skladovacích prostorách firmy SCA Packaging v Jílovém.

Na místo události vyjely jednotky SDH Jílové – Modrá, HZS PS Děčín a SDH Libouchec. Plynulost provozu na komunikaci ul. Teplická zajišťovala městská policie Jílové. Naštěstí se nejednalo o reálnou situaci, ale pouze o Taktické cvičení jednotek požární ochrany. Po příjezdu jednotek byla proveda evakuace uvězněních osob, které byly pomocí hasičské plošiny evakuovány z budovy, jeden zraněný byl nalezen v bezvědomí, toho hasiči snesli ze schodů na připravená nosítka a následně fiktivně předaly ZZS.
Cílem tohoto cvičení bylo ověřit odbornou připravenost a prohloubit schopnosti JPO. Dále pak  prověřit pohotovost zaměstnanců firmy SCA při plnění pokynů Požárně poplachového plánu podniku. Hlavním cílem je koordinace záchranných složek se zaměstnanci firmy tak,  aby v případě skutečného požáru byli zaměstnanci schopni provést řízenou evakuaci a tím co nejvíce usnadnit práci záchranářům. 

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem zúčastněným složkám IZS a především figurantům, kteří podstoupili evakuaci pomocí výškové techniky JPO.

Další foto naleznete zde:  decinsky.denik.cz/galerie/tri-hasicske-jednotky-bojovaly-s-fiktivnim-pozarem-skladu-papiren.html

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit