Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

21. 8. 2008 - Výstražná informace ČHMÚ – silné bouřky a vysoké teploty

Naše území bude ovlivňovat nevýrazné tlakové pole.

V úterý na celém území a ve středu na východě a jihovýchodě území vystoupí maximální teploty většinou na 29 až 33 °C. Během úterý, noci na středu i ve středu očekáváme silné bouřky, ojediněle s přívalovými srážkami, kroupami a silným větrem. V místech bez srážek ještě přetrvá nebezpečí vzniku požárů.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

·  Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.

·  Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.

·  Zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu.

·  Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).

·  Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.

·  Přívalový déšť může ojediněle vést k rychlému odtoku vody ze svahů, rozvodnění malých toků nebo i jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, sklepů apod.

·  Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).

·  Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.

 

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/  http://pocasi.chmi.cz/

 Mošner Pavel – velitel JSDHO Jílové – Modrá

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit