Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

25. 6. 2012 - Ústecký kraj daroval našemu městu nové plovoucí čerpadlo

Dne 24.6.2012 se na mosteckém polygonu uskutečnil Den záchranářů složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje.

V úvodu celé akce předala hejtmanka kraje Jana Vaňhová šeky zástupcům složek IZS a došlo také na předání 7 motorových stříkaček Thomatsu VC85BS a několika plovoucích čerpadel  AMPHIBIO 1500/GXV390 vybraným sborů dobrovolných hasičů obcí Ústeckého kraje. Město Jílové obdrželo nové plovoucí čerpadlo AMPHIBIO 1500/GXV390, které bude užíváno Jednotkou sboru dobrovolných hasičů Jílové – Modrá a to zejména při hašení požárů, záchranných prácí při živelných pohromách a jiných mimořádných událostech.

 Plovoucí čerpadlo Amphibio 1500 dvoudílné konstrukce je určeno k plnění hasičských cisteren, čerpání vody ze zatopených budov a nouzovému hašení. Toto čerpadlo lze snadno k transportu rozložit na plovák a pohonnou jednotku. Plovoucí čerpadlo může čerpat i znečištěnou vodu do průměru zrna 15mm a dokáže vyčerpat do minimální výšky hladiny 20mm. Sklolaminátový plovák je vyplněn polystyrénovou vložkou a tak ani při proražení pláště nehrozí potopení. I při malých rozměrech poskytuje vysokou stabilitu. Pohonnou jednotkou je výkonný čtyřdobý motor Honda GXV 390 o výkonu 13Hp. Vlastní čerpadlo je osazené dvoulopatkovým oběžným kolem. Výtlak je zakončen spojkou B75. Plovoucí čerpadlo může pracovat i na "sucho" aniž by hrozilo zadření. Celkové rozměry čerpadla jsou 750x850x490mm při hmotnosti 51kg. Plovoucí čerpadlo dosahuje maximálního výtlaku 46m a výkonu až 1500l/min.

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit