Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

18. 6. 2008 - Výstražná informace ČHMÚ – vysoké teploty a silné bouřky

Před zvlněnou studenou frontou, která večer postoupí z Německa nad naše území, k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihu.

www.hzscr.cz/clanek/varovani-obyvatelstva-v-ceske-republice.aspxV přílivu tropického vzduchu budou teploty v pondělí v odpoledních hodinách na většině území vystupovat přes 30 °C a na východě našeho území ještě i v úterý a ve středu.V teplém vzduchu před frontou se budou tvořit v odpoledních a večerních hodinách místy bouřky, ojediněle i intenzivní, které budou doprovázené kroupami, přívalovými srážkami nebo i nárazy větru.

 

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

 

  • přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod.
  • pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).

 

Z důvodu možného přehřátí a dehydratace organismu doporučujeme:

 

  • věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům a nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
  • zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.
  • vzhledem k výrazně zeslabené ozonové vrstvě nad územím republiky doporučujeme nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách, při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).

  

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/Miloš Dvořák

        ve spolupráci s VGHMÚř

 

        http://pocasi.chmi.cz/

 

Mošner Pavel – velitel JSDHO Jílové – Modrá

 

 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit