Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

18. 6. 2012 - Naši mladí hasiči mají za sebou perné dny

19.5.2012 v okresním kole celostátní hry Plamen, které se uskutečnily v obci Rybniště vybojovalo družstvo dorostenců 1. místo a postup do vyššího – krajského kola.

Byl to nevídaný boj, ve kterém o postup bojovalo hned několik družstev a vše rozhodla až poslední disciplína – požární útok. Dorostenecké družstvo tak 16.6. 2012 reprezentovala děčínský okres v Krajském kole celostátní hry Plamen, které se konalo v obci Telce,okres Louny. V sobotu probíhaly tři disciplíny – běh 4 x 100 m s překážkami, test z požární ochrany (zdravovědy) a požární útok. Jílovským hasičům se první disciplína celkem povedla, vybojovali si v ní 2.místo. V konečném sčítání po provedení požárního útoku se nakonec mladým hasičům z Jílového podařilo umístění po prvních disciplínách udržet a skončili na velmi pěkném 2. místě. V krajském kole naši mladí hasiči reprezentovali děčínský okres podruhé, ale nikdy se jim nepodařilo přivézt si domů nějakou medaili. Na této úrovni už nerozhodují vteřiny, ale desetiny, setiny a v konkurenci  je to velký boj v každé disciplíně – vždyť se do krajského kola sjíždí jen ti nejlepší z Ústeckého kraje! Pak už je jen republikové finále, proto je medaile z krajského kola hry Plamen mezi mladými hasiči tak ceněná, ať už je zlatá, stříbrná nebo bronzová. A protože  nikdo z Jílovských hasičů medaili z krajského nebo vyššího kola hry Plamen nepřivezl, tento soutěžní úspěch bude zapsán v historii SDH Jílové - Modrá jako jeden z největších.Důstojná reprezentace děčínského okresu, co říkáte?

 

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit