Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

7. 4. 2009 - Noc na zámku

Jílovský zámek zažil v noci ze 3. na 4. dubna něco, co dosud ne. První skupina dětí mohla spát ve spacákách na zemi a projít si zámek od sklepa až skoro po půdu jen při světle baterky.

A až na výjimky se s tmou a trochou napětí všichni popasovali velmi dobře! Kromě toho na děti ještě čekal soutěžní kvíz o drobné sladké odměny, čtení pohádek Miloše Macourka, ministezka odvahy, zkrátka nikomu se nakonec nechtělo spát! Ráno začalo velmi brzy, snídaně byla skvělá, tady se patří velmi poděkovat všem maminkám, babičkám a kamarádkám, které nezištně napekly sladké buchty a koláče - paní Janoutová, Engelhartová Kozemčáková, Nedvědová, Falgová, Šafránová a Barborka s Klárkou. Sladce napečeného se nakonec sešlo tolik, že si děti nesly i domů. Protože zájem o Noc na zámku byl velký a nemohli jsme uspokojit každého, připravíme pravděpodobně další Noc na zámku koncem června, kdy přednost budou mít ty děti, na které se teď nedostalo. I pro ně chystáme zvláštní program – a protože v červnu už bude tepleji, část aktivit přesuneme i ven (nebude-li pršet). Závěrem zbývá konstatovat, že děti ve věku 6 – 11 let byly skvělé, první Noc na zámku vydařená, jen pro nás dospěláky už to spaní na tvrdém moc není :-)

 

Fotografie z akce naleznete zde: http://www.mujilove.cz/fotogalerie/?id=41

 

Vložil(a): Bc. David Drobný

Přehled aktualit