Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

23. 4. 2012 - Taktické cvičení jednotek požární ochrany

V neděli 22.4.2012 proběhl v Jílovém v příležitosti plnění plánu odborné přípravy praktický výcvik jednotek SDH Jílové - Modrá, HZS PS Děčín a SDH Velké Chvojno.

Tématem byla dálková doprava vody hadicemi z vodojemu v ul. Za Drahou na koupaliště (900m) bez použití nádrží cisteren. Výcviku se kromě hasičských jednotek zúčastnila hlídka MP Jílové, která zajišťovala v ul. Javorská řízením dopravy bezpečnost silničního provozu. Cílem cvičení nebylo pouze prověřit připravenost hasičů, ale také ověřit možnost napájení koupaliště v Jílovém vodou ze zdroje ve vlastnictví města Jílové. Koupaliště je již několik let napouštěno pitnou vodou z řádu společnosti SČVAK. Tento způsob napouštění je vzhledem k velkému objemu bazénu (1.440 m3), nemalému dennímu úniku a současné ceně pitné vody vysoce nákladná. Místní koupaliště je také mimo jiné uvedeno v požárním řádu obce jako alternativní zdroj vody pro hašení požáru v hasebním obvodu města Jílové. Je zde proto reálná možnost, že voda z místního koupaliště bude využita za účelem likvidace požáru většího rozsahu.

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá ( preventista obce )   

 

 

 

 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit