Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

18. 3. 2012 - Požár travního porostu v Martiněvsi

17.3.2012 byl ve večerních hodinách na tísňovou linku112 ohlášen požár travního porostu u bývalé zastávky Českých drah v Jílovém, Martiněvsi .

Krajské operační a informační středisko HZS Ústeckého kraje vyslalo na místo události jednotky SDH Jílové - Modrá a HZS PS Děčín.
V době příjezdu hasičů se na místě nacházela hlídka MP Jílové. Hořelo na ploše 15×15 metrů. Požár byl zlikvidován pomocí vysokotlakého proudu a jednoduchých hasebních prostředků.

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá

  

Poučení:
Plošné vypalování staré trávy i ostatních porostů je zákonem o požární ochraně zakázáno. Fyzické osobě, která vypaluje porosty, lze uložit pokutu do výše 25 tisíc Kč. Hrozí nebezpečí přenesení požáru na jiný objekt nebo plochu podobnou té spalované a to po povrchu suché vegetace, zanesením ohně větrem nebo i proudy horkých spalin s jiskrami a přenesením ohně v podloží. Poslední nebezpečí je aktuální zvláště v lesích nebo na plochách, kde je silnější vrstva lesní hrabanky nebo nedostatečně mineralizovaných zbytků organických látek z dřívější vegetace. Takový oheň může doputovat na vzdálenost desítek metrů a objevit se i po několika dnech. Bohužel může nastat i udušení lidí v kouři a uhoření při nezvládnutém, původně jen malém kousku vypalované plochy.


Zdroj: Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR


 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit