Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

28. 2. 2012 - Hasiči pomáhají s kácením stromů

Jednotka SDH Jílové - Modrá absolvovala 26. 2. 2012 praktický výcvik s přenosnou motorovou řetězovou pilou.

Hasiči našeho města v rámci pravidelné odborné přípravy pomáhají našemu městu při kácení dřevin. Jedná se o stromy,  které nelze kácet běžným způsobem bez využití výškové techniky, nebo prostředků pro práci ve výškách nad volnou hloubkou. Hasiči tím značně ulevují rozpočtu našeho města za odborné firmy, které se problematikou kacení dřevin pomocí lezecké techniky zabývají.

Práce s motorovou pilou u jednotek požární ochrany je prací důležitou a potřebnou pro zdolávání požárů, technických zásahů při záchraně osob a poslední řadě také při živelních pohromách. Využití motorových pil pro všechny druhy prací, které je možno s  nimi vykonávat, klade pochopitelně součastně daleko vyšší nároky na odborné znalosti a fyzickou zdatnost členů jednotky PO. Specificita práce s motorovou pilou u jednotek požární ochrany spočívá v zpracování kalamitní těžby, kdy hrozí nebezpečí z prodlení a v základech stavební konstrukce střech a krovů. Tyto práce jsou mnohdy na okraji zásad bezpečnosti při práci s pilou. Proto se také hasiči učí a cvičí s motorovou pilou častěji než ostatní, běžní uživatelé. Hasiči, kteří mají výcvik na pily jsou nedílnou a pevnou součástí každé výjezdové jednotky.

 Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit