Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

12. 1. 2012 - Výstražná informace ČHMÚ – ledovka / náledí

Český hydrometeorologický ústav dnes v 10:33 hod. vydal výstrahu před tvorbou ledovky a náledí na českých silnicích a jiných komunikacích.

V čerstvém severozápadním proudění se na většině našeho území budou vyskytovat sněhové přeháňky, na horách i trvalejší sněžení. Severozápadní vítr bude v nárazech dosahovat 55 až 70 km/h, na horách kolem 90 km/h. Při sněžení a silném větru se budou v polohách nad 600 m tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Při poklesu teplot pod bod mrazu se bude zejména v nočních a ranních hodinách tvořit náledí. V noci ze čtvrtka na pátek očekáváme tvorbu náledí především v polohách nad 400 m, v noci z pátku na sobotu je možnost tvorby náledí i v nejnižších polohách.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

• Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.

• Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

• Na horách sledovat informace Horské služby a dodržovat jejich pokyny.

Autor, zdroj: Český hydrometeorologický ústav, http://www.chmi.cz Přidat článek do oblíbených

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové-Modrá

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit