Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

5. 1. 2012 - Výstražná informace ČHMÚ – extrémně silný vítr

Český hydrometeorologický ústav dnes v 10:33 hod. vydal výstrahu, že Česko zasáhne silný vítr.

 

 

Nad střední Evropou bude pokračovat silné proudění, které se bude měnit ze západního na severozápadní.
Na našem území budou pokračovat srážky, na horách trvalejšího charakteru. V polohách pod 500 m budou převážně dešťové, na ostatním území převážně sněhové. Na horách od výšky 700 m očekáváme intenzivní sněžení a novou sněhovou pokrývku ve čtvrtek od 10 do 50 cm a v pátek od 5 do 20 cm. Nárazy jihozápadního, postupně západního větru dosáhnou během čtvrtka v nižších polohách 75 až 110 km/h, na hřebenech hor až 130 km/h. Dnes k večeru vítr přechodně zeslábne a v noci na pátek bude opět zesilovat. V souvislosti s kombinací silného větru a sněžení očekáváme na horách od výšky 600 m tvorbu sněhových jazyků a závějí.
 

Ústecký kraj : EXTRÉMNĚ SILNÝ VÍTR (EXTRÉMNÍ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)-od čtvrtka 05.01.2012 10:00 do pátku 06.01.2012 12:00

Doporučení ke zmírnění následků silného větru:
- Pro omezení škod na majetku zabezpečit okna, skleníky, lehčí věci, ukotvit stavební jeřáby apod.
- Omezit pohyb poblíž vyšších a starších budov a v blízkosti větších stromů. To platí i pro pobyt v autě. Je-li to možné, přečkat nejprudší nárazy větru v uzavřených prostorách.
- Za jízdy přiměřeně snížit rychlost, náhlý boční náraz větru může učinit dopravní prostředek neovladatelným. To platí i pro prázdné nákladní auto a kamion.
- Dávat pozor na možnost pádu drátů elektrických rozvodů. Pokud leží na zemi, zásadně se k nim nepřibližujeme.

 

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit