Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

16. 12. 2011 - Výstražná informace ČHMÚ – velmi silný vítr

Český hydrometeorologický ústav ve čtvrtek 15.12.2011 v 10:44 hod. vydal výstrahu, že Česko zasáhne velmi silný vítr. Výstraha platí pro kraje: Ústecký a Liberecký

V silném západním proudění bude přes naše území postupovat okluzní fronta. Za ní k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu. Jižní vítr se bude postupně měnit na západní. Během pátku zesílí na 7 až 12 m/s, místa se vyskytnou nárazy kolem 20 m/s ( kolem 70 km/ h ), ojediněle i přes 25 m/ s ( 90 km/h). Na hřebenech hor mohou nárazy, hlavně na severu, dosáhnout 30 až 35 m/s ( 110 až 125 km/h ). Vítr bude slábnout během sobotního odpoledne. 

       Doporučení ke zmírnění následků silného větru:
- Pro omezení škod na majetku zabezpečit okna, skleníky, lehčí věci, ukotvit stavební jeřáby apod.
- Omezit pohyb poblíž vyšších a starších budov a v blízkosti větších stromů. To platí i pro pobyt v autě. Je-li to možné, přečkat nejprudší nárazy větru v uzavřených prostorách.
- Za jízdy přiměřeně snížit rychlost, náhlý boční náraz větru může učinit dopravní prostředek neovladatelným. To platí i pro prázdné nákladní auto a kamion.
- Dávat pozor na možnost pádu drátů elektrických rozvodů. Pokud leží na zemi, zásadně se k nim nepřibližujeme.

Mošner Pavel - velitel JSDHO Jílové - Modrá

 

 

     

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit