Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

7. 12. 2011 - 2. adventní koncert - Jílovský komorní sbor a jeho hosté, pěvecké sdružení SaH z Děčína

Jílovský komorní pěvecký sbor již poněkolikáté navázal na krásnou tradici, kdy v období adventu zve každoročně své příznivce i náhodné kolemjdoucí na koncert koled a písní s vánoční tématikou.

Koncert je neobvyklý místem i pojetím. Před lety poprvé sbor vyzkoušel akustiku schodiště jílovské základní školy a rozesadil posluchače v chodbě všech pater školní budovy. V neděli 4.12. 2011 proběhl již pátý ročník tohoto tradičního posezení a místa k sezení okolo schodiště byla velmi brzy všechna zaplněna.

Každý rok si Jílovský komorní pěvecký sbor, který již řadu let vede Veronika Špačková, zve hudební hosty. Těmi bylo letos, na oblastní scéně krátkou dobu působící, pěvecké těleso s názvem SAH z Děčína. Tato pěvecká sešlost v čele s Janou Štrbovou doplnila úpravami různých méně i více známých koled repertoár kolegů z Jílového a některé skladby zazněly společně.

Doprovod zobcových fléten byl realizován několika jílovskými dětmi, které nacvičili vše pod vedením paní Lenky Lešákové. Ke všem účinkujícím se vždy rádi přidali i posluchači, kteří se mohli občerstvit připraveným svařeným vínem. Všichni přítomní si vyjádřili naději v další pokračování tohoto neobvyklého zpívání.

Jiří Štajner

Vložil(a): Webmaster_

Přehled aktualit