Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

5. 12. 2011 - Začíná období adventu. Pozor na zapálené svíčky

Je čas adventu a blíží se doba vánočních svátků. Je to období příprav, radostného očekávání a těšení se na Vánoce. I v tomto nejpříjemnějším období roku hrozí riziko vzniku požárů.

Rozsvícením první svíčky na adventním věnci začne v neděli období adventu. Používáním svíček se však zvyšuje riziko požárů. V minulosti hasiči likvidovali požáry v domácnostech, kde od zapálené svíčky hořely adventní věnce, koberce, záclony nebo ubrusy.

Nezapomínejme na to, že hořící svíčka je otevřený oheň, a proto by měla umístěna na nehořlavé podložce a v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů. Svíčka by neměla stát v blízkosti sedaček či jiných textilií ani nábytku. Zapálená svíčka na adventním věnci by měla být umístěna v nehořlavém a dostatečně upevněném kalíšku.

Pokud se jedná o adventní věnec bez podložky, pak bychom svíčky neměli vůbec zapalovat a věnec používat jen jako dekoraci. Zapálenou svíčku na adventním věnci nesmíme nechávat bez dozoru, vždy při odchodu z domácnosti svíčku zhasnout. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat dětem a domácím mazlíčkům, kteří můžou nešťastnou náhodou strhnout věnce a jiné předměty se svíčkami.

 

Zdroj: http://www.pozary.cz/

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit