Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

16. 3. 2009 - Voda s tajícího sněhu zaplavila několik domů v obci Sněžník

Dne 16.3.2009 v 07:39 hod.,vyjela jednotka SDH Jílové – Modrá na žádost Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru kraje Ústí nad Labem k událost č.8 / 2009.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o zaplavenou příjezdovou komunikaci, zahrady a sklepy několika domů v časti obce Sněžník. Tato situace se v dané lokalitě opakuje vždy při jarním taní sněhu. Stejně tomu bylo i na jaře roku 2006. Obec Sněžník sice leží v mnohem výše než Jílové, ale není zde vybudovaná kanalizace. Tudíž tající sníh postupně zasytí zem, přestane se vsakovat a voda nemá kam odtékat. Hasiči vodu postupně přečerpali pomocí několika čerpadel a hadicového vedení o délce 100m, mimo obec na vzdálenou louku. Majitelům postižených objektů nezbývá nic jiného než doufat, že se počasí v následujících dnech umoudří a okolí jejich domů vyschne.

 

 

( Foto: fotogalerie / SDH Jílové – Modrá / Zásahy )       

                                                                                           Mošner Pavel – velitel SDH Jílové - Modrá

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit