Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

3. 11. 2011 - Postup při zpozorování požáru

Vážení spoluobčané z důvodu, že bylo v našem městě v posledních měsících zaznamenáno několik případů špatného postupu při ohlašování vzniku požáru, je třeba vám předat několik níže uvedených rad a pravidel.

Každý, kdo zpozoruje požár je povinen učinit nutná opatření pro záchranu ohrožených osob, je-li to možné, požár uhasit a provést opatření k zamezení jeho šíření. Pokud nelze požár uhasit, je každý povinen vyhlásit požární poplach a přivolat požární pomoc.

Při hlášení požáru Hasičskému záchrannému sboru kraje - operačnímu středisku Ústí nad Labem - ( ohlašovna požáru ) podat informace o tom: KDO VOLÁ, KDE HOŘÍ, CO HOŘÍ !!

Při požáru volejte tísňovou linka - 150, případně přímou linku na ústřednu krajského operačního informačního střediska Ústí nad Labem: tel.  950 431 010

 

 Jednotné evropské číslo tísňového volání 112

Jednotné evropské číslo tísňového volání 112 je univerzální tísňové číslo, které funguje jednotně v celé Evropské unii a postupně je zaváděno i  v ostatních státech. Toto číslo lze volat z mobílních telefonů i z pevných telefonních sítích zdarma kdykoliv se ocitnete v tísňové situaci. Pokud je zřejmé, že potřebujete pouze jednu ze základních složek integrovaného záchranného systému, je vhodnější volat přímo příslušné národní číslo tísňového volání (150, 155, 158, 156) za předpokladu, že toto číslo ZNÁTE ! Pokud si nejste jisti, volejte číslo 112, které je provozováno současně s národními tísňovými čísly a  je určeno k oznámení jakékoliv mimořádné události, zejména pokud ji bude řešit více složek IZS. V České republice obsluhuje linku 112 spolu s tísňovým číslem 150 Hasičský záchranný sbor České republiky.

Volání na čísla 150, 155, 156 a 158 je sice bezplatné, avšak v případě předplacených SIM karet je nutné mít na kartě alespoň minimální kredit (tj. karta nesmí být zcela vybita).

Naproti tomu číslo 112 (rovněž bezplatné) má několik zásadních výhod:

je možné na toto číslo volat i bez vložené SIM karty nebo ze zcela vyčerpané předplacené karty na toto číslo lze volat i prostřednictvím sítí ostatních operátorů (čili v zahraničí i bez aktivovaného roamingu nebo tuzemsky i v místech, kde Váš operátor nemá pokrytí svým signálem) na toto číslo lze volat i ze zamknutého mobilního telefonu umožňuje odbavování tísňových volání v češtině, angličtině, němčině POZOR !

- vždy je identifikováno číslo volajícího, případně IMEI mobilního telefonu

- vždy jsou předávány údaje o lokalizaci polohy volajícího

- každé volání je zpětně dohledatelné - o všem existují záznamy 

 

Autor, zdroj: materiály MV ČR a HZS ČR                                                                              Mošner Pavel- velitel JSDHO Jílové - Modrá

 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit