Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

10. 3. 2009 - Hasičský sbor našeho města má nového pomocníka

Sbor dobrovolných hasičů našeho města od svých profesionálních kolegů z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, pracoviště Děčín. Obdržel bezúplatným převodem cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku LIAZ.

Hasičský sbor Jílové – Modrá novější vybavení potřebuje především z důvodu předurčení jednotky pro zásahy v tunelu Panenská na dálnici D8.

Cisternová automobilová stříkačka Liaz ( CAS 24 / K25  - L101 ) je určena k přepravě požárního družstva 1 + 8 s příslušenstvím k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastních nádrží nebo jiných zdrojů hasících látek. Rozsáhlé příslušenství umožňuje provedení nejjednoduššího zásahu hasícím přístrojem až po technicky náročný a komplikovaný požární zásah nízkým případně vysokým tlakem vody nebo pěny. Když v roce 1985 po dlouhém vývoji a zásadních problémech konečně začala výroba CAS 25 K na podvozku LIAZ 101.860, bylo to ve své době jedno z nejlepších hasičských vozidel na světě, zejména kabina má svou velikostí dodnes jen velmi málo konkurentů.

 

 

( Foto: fotogalerie / SDH Jílové – Modrá / Technika )       

                                                                                                                                       Mošner Pavel – velitel SDH Jílové - Modrá

 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit