Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

16. 10. 2011 - UPOZORNĚNÍ

Občanské průkazy – vyřizování žádostí na MěÚ Jílové (upřesnění) a vystavení cestovního dokladu

Dle informací Ministerstva vnitra ČR dojde k úpravám a odstávce systému ohledně e-OP. Z tohoto důvodu budou žádosti o vystavení OP na MěÚ Jílové vyřizovány pouze do 24.11.2011 do 9,00 hod.
Po tomto datu budou žádosti vyřizovány pouze na Magistrátu města Děčín – odbor správních činností a obecní živnostenský úřad, ul. 28.října, Děčín I (budova bývalého Okresního úřadu Děčín). I zde ale budou žádosti vyřizovány pouze do 30.11.2011.

Z důvodů výše uvedené odstávky systému o nový , tentokrát již e-OP, může občan požádat od 2.01.2012 a to na Magistrátu města Děčín. K žádosti občan nepotřebuje fotografii, protože podoba bude společně s biometrickými znaky pořízena kamerou. Nové e-OP bude mít menší formát, bude obsahovat čip s biometrickými znaky a zároveň i méně osobních údajů.

Odstávka systému se bude týkat i cestovních dokladů. Požádat o vydání e-pasu může občan nejpozději do 19.12.2011 a to opět na Magistrátu města Děčín. Po tomto datu do konce letošního roku budou vydávány pouze cestovní pasy tzv. BLESK. Funkčnost systému bude obnovena také dne 02.01.2012.

 

 

Jitka Némová, OVVSČ
 

Vložil(a): Ing. David Drobný

Přehled aktualit