Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

15. 6. 2011 - Cvičení na Jílovském zámku

Dne 14.6.2011 v 9:26 hod.,byl na tísňovou linku (150 ), Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru kraje Ústí nad Labem,oznámen požár v 3 patře Jílovského zámku.

Na místo události vyjela jednotka SDH Jílové – Modrá, HZS Děčín a městská policie Jílové, která řídila provoz na komunikaci ul. Teplická. Naštěstí se nejednalo o reálnou situaci, ale pouze o Námětové cvičení jednotek požární ochrany. Cílem tohoto cvičení bylo, ověřit odbornou připravenost a prohloubit schopnosti JPO. Dále pak  prověřit připravenost zaměstnanců Jílovského zámku při plnění pokynů Požárně poplachového plánu.

V době vzniku simulovaného požáru se na zámku nacházeli žáci ze sedmé a osmé třídy jílovské základní školy.

„Třicet dětí odešlo při samovolné evakuaci za asistence učitelů a zaměstnanců zámku, deset jsme ale museli snést ze třetího podlaží pomocí žebříku. Dalších pět žáků jsme evakuovali za pomoci vyváděcích masek,“ řekl velitel děčínské požární stanice Jiří Hykl.                                             

Evakuace pomocí plošiny probíhala rychle a hladce, a to i přesto, že se na plošinu vešli spolu s hasičem dva, maximálně tři chlapci.

 

                                                                                                                        Mošner Pavel - velietl JSDHO Jílové - Modrá

 

Fotografie z akce naleznete zde

 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit