Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

19. 4. 2011 - Studenti úspěšně absolvovali první semestr VU3V

Virtuální Univerzita třetího věku, která se v Jílovém rozjela na prvním místě Ústeckého kraje, má za sebou úspěšně zakončený první semestr.

Protože se v něm studenti věnovali tématu astronomie, přiučili se něco o slunečních hodinách a o slavných astronomech od dávnověku po rudolfínskou dobu.
Náhoda tomu chtěla, že na zámek přišel pan Vnučko s poděkováním Policii ČR za nalezení jeho ukradených věcí ze soukromé hvězdárny, které bylo otištěno v dubnové Jílovské sově. Slovo dalo slovo a pan Vnučko byl tak laskav, že přislíbil postavit jeden ze svých hvězdářských dalekohledů na parkovišti u zámku a studenti VU3V tak mimo jakýkoli studijní plán mohli pozorovat hvězdou oblohu a Měsíc. Škoda, že obloha byla zatažená a tak toho k vidění nebylo víc, než právě Měsíc. Ovšem i ten překvapil – byl kolem něj krásně vidět zvláštní úkaz v podobě nedokončeného bílého kruhu zvaný Halový jev.

Jedna společná akce nás ovšem ještě čeká – v květnu vyrazíme do Litoměřic na slavnostní předání osvědčení o úspěšném absolvování studia prvního semestru. A pokud počasí dovolí, zpříjemníme si den o malou procházku Litoměřicemi.

 

Fotografie k článku zde

 

Petra Nedvědová

 

 

Vložil(a): Ing. David Drobný

Přehled aktualit