Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

2. 4. 2021 - Varování ČHMÚ – SILNÉ SNĚŽENÍ (VYSOKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ) A NÁLEDÍ, nad 500 m n.m. (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Zpráva č. 000095, Platnost (sněžní): 3.4. 03:00– 3.4. 23:00, platnost (náledí): 3.4. 21:00– 4.4. 08:00

Meteorologická situace: Přes naše území přejde k východu okludující frontální systém.

Popis (sněžení): V sobotu očekáváme, zejména během dne, sněhové přeháňky, které mohou být ojediněle silné s intenzitou kolem 4 cm/1 h. V polohách pod 400 m se mohou objevit přeháňky smíšené nebo dešťové.

Doporučení (sněžení): Komunikace mohou být nesjízdné, zhoršená dohlednost, možnost vzniku kalamitní situace. Doporučuje se vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky, přizpůsobit tomu rychlost jízdy. Sledovat předpověď počasí a dopravní zpravodajství.

Popis (náledí): V noci ze soboty na neděli se bude po předcházejících sněhových přeháňkách při poklesu teplot pod bod mrazu ojediněle tvořit náledí.

Doporučení (náledí): Nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí. Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.

Dále se doporučuje sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích).

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit