Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

13. 10. 2020 - Varování ČHMÚ – VYDATNÝ DÉŠŤ - POVODŇOVÁ BDĚLOST (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ)

Zpráva č. 000356, VYDATNÝ DÉŠŤ, Platnost: 13.10. 18:00 – 14.10. 24:00, POVODŇOVÁ BDĚLOST, Platnost: 13.10. 21:00 – do odvolání.

Meteorologická situace: Počasí u nás bude ovlivňovat prohlubující se tlaková níže, postupující z Balkánu nad Polsko.

Popis: Vydatný déšť s úhrny 30 až 60 mm/24h. Povodňová bdělost – 1. (nejnižší) stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech.

Doporučení: VYDATNÝ DÉŠŤ - možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. POVODŇOVÁ BDĚLOST - vzestupy hladin řek, kdy se voda ještě nevylévá z břehů. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku.

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit