Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

15. 1. 2011 - Opět hrozí povodně

Českou republiku zasáhly během roku 2010 hned několikeré povodně. Na jaře byly nejvážněji postiženy především severní Morava a Slezsko, na konci prvního srpnového týdne se vylily vodní toky z břehů na severu Čech. Tam voda znovu zahrozila i koncem září, následky však naštěstí nebyly zdaleka tak vážné jako v srpnu.

V současné době Českou republiku znovu trápí zvednuté hladiny řek, a to v důsledku silného oteplení a odtávání sněhu, ale také deště. Na řadě toků v Ústeckém kraji platí třetí, tedy nejvyšší stupně povodňové aktivity.
Průměrný průtok Jílovského potoka je 0,7 m 3 / s. V pátek 14.1.2011 se vlivem deště a tání sněhu průtok zvýšil na 19,8 m 3 / s. ( Vodní stav 53 cm ). Což při daném stavu nepředstavuje žádné nebezpečí. V roce 2010 během srpnových přívalových dešťů hladina Jílovského potoka dosáhla 90 cm.
Prozatím jediným problémem v naší obci byla ucpaná kanálová vpust v ulici Libušina. Následkem čehož došlo k zaplavení přístupové komunikace a chodníku do objektu domu s pečovatelskou službou.
Hasiči našeho města kanálovou vpust uvolnili. Dále vodu odklonili pomocí pytlů s pískem a následně naplavenou vodu odčerpali.  
 
 
                                                                      Mošner Pavel – velitel JSDHO Jílové – Modrá
 

 

Vložil(a): Pavel Mošner

Přehled aktualit