Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Aktuality

9. 6. 2020 - Četnější svoz kontejnerů s papírem a plastem

V poslední době jsme zaznamenali přeplněnost kontejnerů na papír a plast, na kterou nás i občané často upozorňovali. Proto jsme se svozovou společností vyjednali častější svoz kontejnerů na tříděný odpad, což samozřejmě zvýší i náklady na svoz. Dosud se svážel v celém městě papír a plast jednou týdně, nově se od 15. 6. bude svážet dvakrát týdně.

Modré kontejnery s papírem se budou od 15. 6. svážet v pondělí a ve čtvrtek, žluté kontejnery s plastem v úterý a v pátek. S ohledem na četnější vývoz kontejnerů žádáme všechny řidiče, aby při parkování svých aut brali na zřetel, že ulicí musí ve svozový den projet popelářské auto a k příslušnému kontejneru se musí popeláři dostat, aby ho vysypali.  

Přeplněnost kontejnerů je někdy způsobena nedostatečným využitím celého jejich objemu. Před odložením vytříděného odpadu do barevného kontejneru tento odpad co nejvíce zmenšete na objemu, tzn. PET láhve sešlápněte, papírové a kartonové obaly rozložte, případně rozřezejte na menší části, apod.

Četnost svozu barevných kontejnerů by měla být od 15. 6. dostatečná. Pokud jste nyní odpad netřídili kvůli přeplněným kontejnerům, můžete opět začít třídit.


Vložil(a): Petra Drugová

Přehled aktualit